Пляжі Затоки

Як відомо, Затока є туристичним центром, як для українців, так і для жителів найближчих країн. Якщо протягом холодних сезонів - це звичайне місце біля моря в Одеській області, то в літній сезон, Затока стає епіцентром пляжного відпочинку, де кожен може знайти собі не тільки дозвілля до душі, але ще і пляж.

Уподобання у всіх різні, хтось любить дикі піщані пляжі, хтось упорядкований комфорт, одні вважають за краще лежати на шезлонгу, а інші - гріти кісточки на золотистому піску. І тут для всіх знайдеться місце. Ми вирішили зібрати список найпопулярніших пляжів за відгуками гостей, щоб поділитися з вами.

Огляд пляжів в Затоці

Огляд пляжів в ЗатоціПостійним гостям курорту відомо, що Затока умовно ділиться на чотири райони: Лиманський, Центральний, Сонячний і Будакська косу. Пляжі курорту більшою мірою все піщані. А готелі і бази відпочинку розташовані на першій лінії і розтягнулися вздовж берега. До пляжу йти пішки недовго, так що якщо захочеться подрімати в обід після сонячних і морських ванн - 5-10 хвилин і ви відпочиваєте у себе в номері. Пляжі в усіх районах безкоштовні.

А вхід в море пологий і піщаний, так що не варто побоюватися за дітей, на береговій лінії немає різкої глибини, на що управно нарікають професійні плавці і нирці. 

Правда кожен пляж відрізняють якісь особливості, будь-то їх ширина, наявність розвиненої інфраструктури або скупчення медуз. Про це ми детально розповімо, досліджуючи кожен з районів.

Пляжі на лиманському районі Затоки

Лиманський район Затоки один з найпопулярніших серед відпочиваючих. Його дуже люблять гості з дітьми, так як пісок тут дрібний і його регулярно просівають і прибирають сміття. Це дає відчуття безпеки, що копаючись в ньому, діти не наткнуться на сміття або поріжуть про осколки.

На пляжі можна взяти намет або шезлонг з парасолькою, що робить відпочинок ще комфортніше. Лиманський район курорту пропонує безліч водних розваг, тут є станції, де можна взяти напрокат катамарани, скутер або покататися на банані. Це район, з яким гості починають своє знайомство з Затокою. 

Пляж тут найбільш широкий і досягає 150 метрів в деяких місцях.

Інфраструктура розвивається з кожним роком, до пляжу можна пройти по алеї, де розташовується безліч торгових точок з різними місцевими стравами та пам'ятними сувенірами. Неподалік знаходиться досить непоганий ринок з овочами і фруктами місцевих фермерів. Для дітей є невеликий лунапарк з атракціонами, є чисті, платні туалетні кабінки. Уздовж пляжу можна знайти безліч кафе і клубів для любителів нічних пригод.

Пляжі на лиманському районі Затоки

Отже, пляж Лиманського району:

 • Переважно чистий, так тут регулярно прибирають і просівають пісок.
 • Піщане і пологе дно.
 • Наявність оренди намету або шезлонга з парасолькою.
 • Водні розваги.
 • Широкий пляж, отже місця вистачить усім.
 • Розвинута інфраструктура.
 • Різноманітне дозвілля для дорослих і дітей.

Пляжі в Центральному районі

Як будь-яка центральна вулиця, володіючи особливою популярністю, Центральний пляж Затоки вабить туристів. З огляду на, що з усіх він не найширший, влітку тут ніжиться на сонці безліч відпочиваючих. Розташований він між Центральною і Затишною алеями, що надає йому велику популярність. Особливу любов до Центрального району живить молоде і активне покоління, так як саме на цьому пляжі сконцентрована велика частина всіх активностей і розваг.

В районі є хороший ринок, де можна прикупити, як смачну місцеву продукцію, так і модні новинки, сувеніри для друзів. Є безліч кафе і ресторанів на будь-який смак, магазини і супермаркети. Пляжі оснащені роздягальнями, туалети розташувалися на алеях, вони всі платні, але зате чисті.

Відносно чистоти, цей пляж не на першому місці, хоч тут регулярно прибирають, але велика популярність у людей приносить свої наслідки. Звичайно, тут шумно, але зате район Центрального пляжу - це епіцентр веселощів і активного відпочинку.

Пляжі в Центральному районі

Плюси і мінуси Центрального пляжу:

 • Зручне розташування між Центральною і Затишною алеєю.
 • Розвинута інфраструктура.
 • Різноманітність активностей і розваг.
 • Безліч кафе і ресторанів.
 • Наявність туалетів і роздягалень.
 • Піщане, пологе дно.
 • Багато людей.
 • Чистота не на вищому рівні.

Пляжі в Сонячному районі

Пляжі в Сонячному районіМісцевий пляж поступається в рейтингу Лиманському і Центральному. Берегова смуга тут звужується, в деяких місцях переходячи в кам'янисту місцевість. Періодично тут буває наплив медуз. Підвищена вологість і близькість лиману дають про себе знати «болотним» запахом і наявністю комарів. Пляжі не настільки облаштовані, але на них є і дитячі атракціони, і роздягальні.

Чистота піску далека від досконалості, але цей пляж, як і раніше люблять гості. В силу його не такий активної популярності, як інші пляжі, сюди з'їжджаються любителі більш спокійного відпочинку. Тут набагато менше суєти і шуму.

Отже, Сонячний пляж:

 • Вузька прибережна смуга.
 • Невелике наявність розваг і активностей.
 • Підвищена вологість і комарі.
 • Наявність роздягалень.
 • Піщане і пологе дно, але трапляється кам'яниста місцевість.
 • Мало відпочиваючих.
 • Спокійно і автентично.

Пляжі на Будакській косі в Затоці

Будакська коса - це золоте місце всієї Затоки, де все ще збереглися дикі пляжі, ширина коси в різних місцях від 50 до 200 метрів. 

Після того, як закінчується лінія готелів і баз відпочинку, починаються піщані пляжі, де-не-де порослі травою. 

Тут такої ж пологий вхід в море і піщане дно, як і в інших районах. Унікальність цього місця в тому, що перебуваючи на вузькій частині коси, можна з одного боку побачити Дністровський лиман, а з іншого боку - Чорне море.

Це улюблене місце фанатів активного відпочинку з наметами і любителів дикої природи. Все, що потрібно для щастя - це захопити намет і засіб від комарів. В іншому, воду і місцеві продукти можна добути тут же. Єдина складність полягає в тому, що дороги там немає, відповідно потрібно шукати парковку в найближчому районі і топати на локацію пішки. І, звичайно, інфраструктура тут мало розвинена, так що не варто сподіватися на великі супермаркети або туалети.

Але якщо і це вас не лякає, то ви будете щасливі, як діти, зустрічаючи сонце вранці, всього лише відкриваючи намет. А ввечері після мальовничого заходу у лиману співати пісні під гітару біля вогнища і загадувати бажання падаючим зіркам.

Пляжі на Будакській косі в Затоці

Плюси і мінуси Будакській коси:

 • Автентичний відпочинок на дикому пляжі.
 • Мало розвинена інфраструктура.
 • Єднання з природою.
 • Піщаний берег і пологе дно.
 • Близькість моря і лиману одночасно.
 • Відсутність парковки і безлічі туристів.
 • Чисте повітря.
 • Вид з намету на світанки і заходи.

Висновок

Море в Затоці неглибоке і прогрівається швидко, місцеві відкривають сезон купання практично на травневі свята. Пляжі тут безкоштовні і практично на кожному є зручні шезлонги, на випадок, якщо ви хочете відпочинок з підвищеним комфортом. Велика частина районів має розвинену інфраструктуру, ринки зі свіжої, місцевою продукцією, лавки з сувенірами і супермаркети, де ви зможете придбати все необхідне.

Пляжі в Затоці різноманітні, але їх об'єднує пологий вхід в море. Більшою мірою тут піщане дно, але бувають кам'янисті і навіть бетонні блоки для входу в море. Бувають також кліматичні зміни і до берега припливають медузи або безліч водоростей. Це стихійна історія, для тих, хто боїться або не любить подібні морські настрою, в Затоці є альтернативний відпочинок. Багато готелів і бази відпочинку розташовують своїм басейном, де вода завжди чиста і з підігрівом. В деякі з них доступ тільки для гостей готелю, в інших - можна придбати вхідний квиток на весь день.

Загалом, відпочинок в Затоці все одно не залишить вас байдужим, який би пляж ви не вибрали. Місцеві ландшафти і природа закохує в себе навіть самих скептичні туристів, а різноманітність активностей і розваг задовольнить інтереси різних сторін будь це сімейний відпочинок, відпустку з друзями або корпоративний тімбілдінг.

Море в Затоці

Ми розташовані тут

Идет загрузка номеров