Курорти одеської області – де відпочити в одеській області

Чисте тепле море, легкий бриз, лагідне сонце, комфортне обслуговування – хто не мріяв про такий відпочинок довгими зимовими вечорами. З настанням весни у кожного з нас з'являється можливість втілити свою мрію у реальність. І для цього немає потреби летіти у далекі краї – все це можна знайти на курортах Одеської області.

Перші туристи з'являються на Чорноморському узбережжі вже у травні, але основний наплив відпочиваючих припадає на літні місяці та вересень. Кожен вибирає собі відпочинок за смаком: хтось бажає усамітнитися на дикому пляжі, а хтось віддає перевагу комфортабельним курортам біля Одеси з якісним сервісом та наявністю оздоровчих процедур.

Сьогодні Одеська область здатна запропонувати найрізноманітніший відпочинок біля моря: від бюджетного – до «все включено», від великих багатолюдних курортів, до маленьких затишних пансіонатів. У цьому огляді ми розповімо про деякі цікаві місця, де можна цікаво та з користю провести відпустку та відновити своє здоров'я.

Найпопулярніший курорт - Затока

Найпопулярніший курорт - Затока

Плануючи відпочинок на Одещині в 2022 році, зверніть увагу на цей популярний курортний центр. Тут чисті піщані пляжі без урвищ: що, до речі, для відпочинку з маленькими дітьми. Курорт розташований на піщаній косі, що відокремлює Дністровський лиман від Чорного моря.

Загальна довжина коси становить 22 кілометри, ширина коливається від 300 до 900 метрів.

Весь цей простір, тихий і спокійний у міжсезоння, розквітає навесні. Тут розташовані десятки санаторіїв та пансіонатів, можна зняти апартаменти або недорогу кімнату у приватному секторі.

Важливо згадати і про оздоровчі якості курорту. Крім теплого моря (від 20 до 22С0), відпочиваючих приваблює морський бриз із підвищеним вмістом йоду.

У піску також міститься безліч йодистих, кварцових і фосфорних сполук, що благотворно впливають на здоров'я людини. Для багатьох мешканців України Затока стала улюбленим місцем відпочинку на Одещині.

Санжейка – ще один популярний курорт одеської області

Санжейка – ще один популярний курорт одеської області

Щороку дедалі більше туристів обирають цей курорт для літнього відпочинку під Одесою на березі моря. Санжейка - невелике село, розташоване за 35 кілометрів від Одеси та за 25 кілометрів від галасливої Затоки. Цей курорт чудово підійде любителям тихого та спокійного відпочинку. Навіть у сезон тут досить спокійно, а на пляжі завжди вдосталь місця.

З цієї причини Санжейку обирають багато любителів «дикого» відпочинку. Тут завжди знайдеться місце для намету чи кемпера. Втім, Санжейка може запропонувати і комфортабельні умови, що відповідають найвищим запитам.

Пляжі Санжейки не найширші і розташовані за кілька десятків метрів від стрімких берегів, звідки відкривається чудовий краєвид на море. Ще одна визначна пам'ятка курорту - Санжейський або маяк, що «втікає», прозваний так через те, що його довелося кілька разів переносити внаслідок обвалів берега.

Курорты одесской области - Южный

Южний

Южний - це місто за сорок сім кілометрів від Одеси. Незважаючи на свою молодість (місту всього 29 років), Южний вже входить до найпопулярніших курортів під Одесою.

Курортний центр славиться своїми широкими піщаними пляжами з мальовничими урвищами.

Море тут досить тепле, дно помірно пологі, є багато місць для відпочинку з дітьми. Містечко з населенням 27 000 чоловік має свою, добре розвинену інфраструктуру. Крім кафе, ресторанів, пабів, відпочиваючий знайде тут спортивні та реабілітаційні центри. Любителі живопису зможуть помилуватися полотнами у місцевій картинній галереї.

У Южному доступний бюджетний відпочинок, але більшість відпочиваючих все ж таки належить до середнього класу. Також у місті знайдуться місця для віп-туристів.

Курортный центр Приморское

Приморське

Якщо ви все ще роздумуєте, де відпочити на Чорноморському узбережжі – рекомендуємо обрати найпівденніший курорт Одеської області. Селище розташоване досить далеко від Одеси (211 км), поблизу гирла Дунаю (15 км).

Тут створені всі умови для комфортного відпочинку, є можливість відвідати Вилкове (українська Венеція), насолодитися природою Дунайського біосферного заповідника.

Приморське має досить цікаве розташування: з одного боку, воно омивається Чорним морем, з іншого боку межує із солоним озером Сасик.

Загальна довжина пляжів становить близько 6 км. До недоліків відпочинку в Приморському слід зарахувати досить слабку інфраструктуру. Проте, курорт приваблює туристів природною різноманітністю, теплим морем та невисокими цінами.

Лебедівка - найвіддаленіший курорт

Ще один курорт, розташований на значній відстані від Одеси (110 км). До цікавих особливостей Лебедівки можна віднести той факт, що село оточене сосновим та дубовим лісом.

Тут є два пляжі. Один, із шириною до 25 метрів, розміщений прямо під мальовничими урвищами. Інший складається з широкої піщаної коси, завдовжки кілька десятків кілометрів.

Курорт Лебедівка чудово підійде як для звичайного пляжного відпочинку, так і для лікування йододефіциту. Крім того, тут лікують захворювання серцево-судинної системи, органів травлення, курорт відмінно підходить для хворих із варикозним розширенням вен.

Багато хто вибирає Лебедівку через велику кількість різноманітної флори і фауни, можливості поєднувати відпочинок на березі моря і в лісі.

Ми розповіли лише про кілька курортів, де можна відпочити на Одещині. Насправді вибір значно ширший, і він залежить виключно від ваших уподобань.

Идет загрузка номеров